Organizator
Złoci sponsorzy
Współpraca
Współpraca merytoryczna

Prelegenci

Jacek Barankiewicz
Jacek Barankiewicz — Datacontact
W roku 1995 założył firmę Kontakt Telemarketing - pierwsze w Polsce zewnętrzne centrum telemarketingowe (obecnie DataContact). Przez 6 kadencji wiceprezes polskiego Stowarzyszenia Marketingu Bezpośredniego (SMB), szef Grupy call center SMB (4 kadencje), oraz członek zarządu Rady Reklamy i Rady Programowej Polish National Sales Award. Uczestniczył jako prelegent i moderator w wielu konferencjach krajowych i międzynarodowych. Absolwent ekonomii Uniwersytetu Warszawskiego.
Maciej Buś
Maciej Buś — Instytut Zarządzania Contact Center
menedżer projektu
prezes zarządu
Menedżer, ekspert i konsultant branży Customer Contact Centr, trener, coach. Od 17 lat specjalizuje się w zagadnieniach wsparcia sprzedaży oraz budowy i optymalizacji procesów operacyjnych call/contact center. Audytor branżowej normy EN 15838. Założyciel i ekspert Akademii Telemarketingu. Autor wielu programów szkoleniowych oraz inicjator projektów Akademia Trenera Call Center, Forum Call Center. Autor specjalistycznych publikacji dotyczących zagadnień w obszarze organizacji i zarządzania call center, obsługi klienta, sprzedaży przez telefon, a także innych sposobów wykorzystania telelemarketingu w działalności biznesowej i społecznej.
Jarosław Dmowski
Jarosław Dmowski — Boston Consulting Group
Principal
Principal
Kieruje praktyką doradztwa strategicznego dla branży energetycznej, jednocześnie jest ekspertem sektora bankowego i ubezpieczeniowego. Międzynarodowe doświadczenie zdobywał m.in. pracując w BCG w Kanadzie.
Krzysztof Dzięcioł
Krzysztof Dzięcioł — Polska Telefonia Cyfrowa
dyrektor Departamentu Produktów i Usług
dyrektor Departamentu Produktów i Usług
Odpowiedzialny za rozwój i utrzymanie systemów i aplikacji z obszarów IT, IN, VAS. Poprzednio odpowiadał za wdrożenia usług dodanych m.in.: pierwszy polski portal mobilny (2002), wideo w komórce (2004), "Granie na Czekanie" (2005), Era Gadu Gadu (2007), karta kredytowa Era-Polbank (2008), gwarancja "bezpieczny telefon" (2010). Wdrożył nowe mechanizmy płatności za kontent mobilny: try&buy, subskrypcje, MT charging, integrated pricing. Menedżer z wieloletnim doświadczeniem m.in. w zarządzaniu IT, rozwojem produktów, zarządzaniem portfelem projektów, sprzedażą B2B, obsłudze klienta i rozliczeniach z klientami.
Mathilde Fiquet
Mathilde Fiquet — FEDMA
EU Legal Affairs Adviser
Mathilde Fiquet is the EU Legal Affairs Adviser at FEDMA, the Federation of European Direct and Interactive Marketing, based in Brussels. She coordinates the work of the FEDMA Legal Affairs committee and focuses on all issue relating to data protection and privacy for the marketing sector.
Michał Karzel
Michał Karzel — Suasor Call Center Consulting
Menadżer, doradca, coach
menedżer, doradca, coach
Wcześniej szef telefonicznego kanału sprzedaży w Microsoft Polska, szef regionalnego oddziału Arvato services, dyrektor zarządzający Contact Center TPI, dyrektor Departamentu PR w TP Internet. Doradca zarządu kilku spółek branży CC. Zarządza również konsorcjum powstałym z połączenia dwóch firm szkoleniowo-doradczych: Communication One Consulting oraz SUASOR. Ma duże kompetencje w zarządzaniu zespołami oraz biznesami CC, prowadzeniu projektów inwestycyjnych i budowaniu strategii rozwoju przedsiębiorstw. Specjalizuje się w zarządzaniu sytuacją kryzysową, planowaniu strategicznym, pomiarach i budowaniu strategii raportowania biznesowego i operacyjnego, standaryzacji procesów w call center, uruchamianiu nowych jednostek CC. Niezależny konsultant branży, m.in. prowadził projekty dla: Arvato services, CCP, D+S Europe, Exatel, Holikon, Lafarge Cement, Netia, Oponeo.pl, Orlen Gaz, PTC, Wolters Kluwer
Andrzej Maciejewski
Andrzej Maciejewski — Computerworld
dziennikarz
Autor wielu artykułów na temat wykorzystania informatyki w sektorze bankowym i innych dziedzinach gospodarki. Autor i współautor programów konferencji organizowanych przez Computerworld. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.
dr Krzysztof Markowski — Biuro Informacji Kredytowej
prezes zarządu
prezes zarządu
W latach 1977-1999 pracownik naukowy SGPiS, a później SGH w Warszawie później INE PAN. aAtor wielu publikacji naukowych nt. polityki ekonomicznej. Następnie w banku PKO BP najpierw jako wiceprezes zarządu, I zastępca prezesa zarządu i p.o. prezesa zarządu. W latach 2000-2003 wiceprezes Rady Dyrektorów Regionu CEMEA VISA, w latach 2001-2003 przewodniczący Komitetu Decyzyjnego VISA Polska, w latach 2000-2003 członek zarządu ZBP IV Kadencji. Członek Komitetu Doradczego ZBP ds. Regulacji Nadzorczych, członek Komitetu Wykonawczego Association of Consumer Credit Information Suppliers (ACCIS) z siedzibą w Brukseli - kadencji 2009/2011 oraz 2011/2013.
Piotr Merkel
Piotr Merkel — Energa Obsługa i Sprzedaż Sp. z o.o.
Doradca Zarządu ds. Projektów Kluczowych

Praktyk zmian w organizacji - 20 lat doświadczenia jako Konsultant, Interim Manager, Kierownik Projektu, Coach w różnych branżach i obszarach zarządzania (m.in.. sprzedaż i obsługa, business development, strategia, restrukturyzacja, zarządzanie kosztami).

Od 5 lat związany z firmą ENERGA Obsługa i Sprzedaż -  brał udział w opracowaniu strategii biznesowej spółki obsługi klienta, uczestniczył w przygotowaniu i wdrożeniu nowej struktury organizacyjnej i modelu procesowego, współpracował przy projektowaniu nowego modelu organizacji sprzedaży i obsługi w Grupie Energa.

W latach 2011-2012 jako Lider Programu, przygotował i realizował – wraz z zespołem - Program Poprawy Efektywności EOiS, skutkujący znacznym ograniczeniem zatrudnienia i kosztów obsługi.

Janusz Mieloszyk
Janusz Mieloszyk — Grupa BRE Bank
dyrektor Departamentu Produktów Inwestycyjnych i Oszczędnościowych
Członek zespołu kierującego projektem nowy mBank. Zajmuje się tworzeniem strategii Banku dla klientów detalicznych w zakresie oszczędności i inwestycji. W ekipie projektowej nowego mBanku jest odpowiedzialny za zbudowanie unikalnego value proposition. Uprzednio jako General Manager odpowiadał za oddziały czeski oraz słowacki BRE Banku (mBank), sprawując bezpośredni nadzór nad zagranicznymi inwestycjami banku. Był odpowiedzialny za wprowadzenie na te rynki nowoczesnej bankowości internetowej.
Ton van Oort
Ton van Oort — Septiem Behavioural Training & Coaching
właściciel
For the last 10 years my professional intrest is focused on reaching business results by focusing on the communication and behaviour dynamica in companies. For this reason Coaching, Training en Mediation is a part of my daily work. With my Training & Coaching company named Septiem i worked in the Benelux, Uk and Poland.
Bogumił Perzyna
Bogumił Perzyna — Proama
dyrektor sprzedaży
dyrektor sprzedaży
Od początku związany z branżą ubezpieczeniową. Wcześniej w Link4 oraz Liberty Direct jako wicedyrektor Działu Sprzedaży Call Center. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku dziennikarstwo.
Sławomir Polus
Sławomir Polus — Bank Pekao
ekspert w Departamencie Bankowości Elektronicznej
ekspert w Departamencie Bankowości Elektronicznej
Odpowiedzialny za koordynację pracy Contact Center. Od 8 lat związany z branżą Contact Center, ma bogate doświadczenie zdobyte na różnych szczeblach organizacyjnych: konsultant, trener, Team Leader, kierownik zespołu. Zarządza projektami związanymi ze zdalną sprzedażą oraz obsługą klienta. Wcześniej szef Zespołu Telemarketingu w CBB Contact Center - odpowiedzialny za telefoniczną sprzedaż. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Jacek Późniewski
Jacek Późniewski — Raiffeisen Bank Polska
kierownik Zespołu Rozwoju Technologii Obsługi Klienta
kierownik Zespołu Rozwoju Technologii Obsługi Klienta
Wcześniej m.in. kierownik sekcji administracyjnej bankowych systemów transakcyjnych. Od blisko 4 lat związany związany z branżą Call/Contact Center w strukturze Departamentu Obsługi Klienta. Z powodzeniem wykorzystuje bogate doświadczenie zdobyte w IT do szybkiego reagowania na wymagania biznesowe, optymalizację procesów obsługowych i wsparciowych.
Michał Sawicki
Michał Sawicki — Otherwise
dyrektor zarządzający
dyrektor zarządzający
Od 1997 r. zajmuje się ulepszaniem procesów biznesowych i wykorzystaniem systemów informatycznych w przedsiębiorstwach. Koncentruje się na praktycznym zwiększaniu wydajności i podnoszeniu efektywności pracy poprzez optymalizację organizacji i wykorzystanie prawidłowych narzędzi. Doradza w zakresie organizacji pracy, zarządzania procesami biznesowymi i wykorzystania narzędzi teleinformatycznych. Specjalizuje się w organizacji call center. Pomaga w reorganizacji procesów biznesowych, optymalizacji call center i doradza przy projektowaniu i wdrażaniu systemów teleinformatycznych. Absolwent Wydziału Inżynierii Produkcji (obecnie Wydział Zarządzania) Politechniki Warszawskiej ze specjalizacją zarządzanie i systemy informatyczne.
Marta Skonieczna
Marta Skonieczna
dyrektor ds. rozwoju i realizacji usług
dyrektor ds. rozwoju i realizacji usług
Menedżer, trener, specjalista ds. HR.
Przez ostatnie 7 lat pełniła obowiązki menedżera HR w dwóch firmach zajmujących się telefoniczną obsługą klienta. Dobrze zna specyfikę pracy w CC oraz zagadnienia związane z obszarem Human Resources, co wykorzystuje do budowania procesów HR-owych oraz jakościowych dostosowanych do potrzeb środowiska pracy CC. Uczestniczyła w budowaniu dwóch Call Center od podstaw, współtworząc w nich struktury oraz politykę funkcjonowania działów rekrutacji i szkoleń oraz monitoringu i rozwoju jakości obsługi Klienta. Pasjonuje się zagadnieniami związanymi z coachingiem i jego praktycznym wykorzystaniem w Contact Center oraz specyfiką współpracy i motywowania pracowników pokolenia Y.
Marcin Sławiński
Marcin Sławiński — Otherwise
dyrektor Działu Usług Profesjonalnych
Praktyk w obszarze organizacji, zarządzania i budowy IP Contact Center. Ma ponad 15 lat doświadczenia na rynku informatycznym i teleinformatycznym, call & contact center, e-commerce, rozwiązań dedykowanych, integracji rozwiązań, wielokanałowej obsługi warstwy kontaktu, CRM, SFA, ERP i Forecast. Absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej oraz Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Łączności (filia Wojskowej Akademii Technicznej).
Marcin Sosnowski
Marcin Sosnowski — Stowarzyszenie Marketingu Bezpośredniego
Praktyk zarządzania call/contact center i zarządzania projektami. Specjalizuje się w doradztwie i zarządzaniu operacyjnym cc in-house i w outsourcingu. Z branżą związany od 2000 roku. Przez kilka lat pracował w departamentach obsługi klienta i sprzedaży, potem jako dyrektor operacyjny ContactPoint. Następnie był odpowiedzialny za koordynację działań operacyjnych we wszystkich spółkach największej grupy outsourcing cc w Polsce. Obecnie w ramach SMB zarządza kluczowymi projektami organizacji (np. Lista Robinsonów). Był odpowiedzialny za wdrożenie w Polsce europejskiej normy jakościowej dla cc (EN 15838) i schematu certyfikacji zgodności z wymaganiami normy - ECCCO (European Confederation of Contact Centre Organisations). Obecnie odpowiada za koordynację procesów certyfikacji realizowanych przez SMB. Praktyk zarządzania projektami (m.in. IPMA level D, PMI CAPM), analityk procesów biznesowych (BPMN).
Sebastian Starzyński
Sebastian Starzyński — ABR SESTA
właściciel
właściciel
ABR SESTA specjalizuje się w badaniach środowiska zakupowego i zachowań zakupowych. W swoich badaniach wykorzystuje palmtopy ze skanerami kodów EAN i kamery wideo do nagrywania klientów i liczne aplikacje wspierające wykorzystanie danych. Prowadzi kilka spółek e-biznesowych, w tym Promo-Plan i SEMA Solutions. W przeszłości wprowadzał na rynek polski sieć restauracji SUBWAY, obecnie tworzy nową sieć kawiarni mobilnych Coffee-Day. Prowadzi blog www.gryfikacja.pl. Doradza firmom w zakresie wykorzystania gier i ich mechaniki. Współtworzy polską filię fundacji Khan Academy (bezpłatne materiały edukacyjne angażujące uczniów za pomocą gryfikacji). Abasolwent marketingu i zarządzania na SGH.
Kamil Sumara
Kamil Sumara — Capgemini Polska
Managing Consultant
Ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu projektami wdrożeniowymi dla firm z branży telekomunikacyjnej i mediów. Specjalizuje się we wdrożeniach w obszarze CRM, Real-Time Decisions i Business Intelligence. Zajmował się m.in. opracowaniem strategii i wdrożeniem nowego rodzaju kampanii Real-Time Marketing, programami Business Transformation przy wdrożeniach CRM. Absolwent warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej.
Piotr Ślusarczyk
Piotr Ślusarczyk — Neuca
regionalny menedżer Call Center
Odpowiada za wdrożenie systemu outboundowego w Grupie Kapitałowej Neuca. Operacyjnie koordynuje pracę rozproszonych call center działających w obszarze dystrybucji hurtowej B2B na rynku farmaceutycznym. Wcześniej zarządzał obszarami telefonicznej sprzedaży, obsługi klienta oraz outsourcingu usług call center w Centrum Bankowości Bezpośredniej (Contact Center Banku Pekao, wcześniej Contact Center Banku BPH). W branży Call/Contact Center od 1998 r.
Vincent Vanden Bossche
Vincent Vanden Bossche — ECCCO
President
President
As a Lawyer specialized in Social Law (Law School @ ULB and University of Virginia) and before entering the customer contact centre business, Vincent built up his purchasing knowledge and experience on strategic & operational level in several companies. Following, he became responsible for foreign investment at the Ministry of Economy of the Brussels Capital Region. In 1999, he has accepted the challenge of Price Waterhouse Coopers as worldwide director of location study for customer contact centres. In 2004 he decided to create Contactcentres.be and Call Communications. In 2006 he became President of ECCCO European Confederation of Contact Centres Organizations), and in 2008 he decided to leave the Belgian professional body to launch Call Communications.be the unique interactive web platform for customer contact centres professionals. As a Lawyer specialized in Social Law (Law School @ ULB and University of Virginia) and before entering the customer contact centre business, Vincent built up his purchasing knowledge and experience on strategic & operational level in several companies. Following, he became responsible for foreign investment at the Ministry of Economy of the Brussels Capital Region. In 1999, he has accepted the challenge of Price Waterhouse Coopers as worldwide director of location study for customer contact centres. In 2004 he decided to create Contactcentres.be and Call Communications. In 2006 he became President of ECCCO European Confederation of Contact Centres Organizations), and in 2008 he decided to leave the Belgian professional body to launch Call Communications.be the unique interactive web platform for customer contact centres professionals.
Agata Wacławik-Wejman — Google
dyrektor ds. publicznych i relacji rządowych
dyrektor ds. publicznych i relacji rządowych
Zarządza sprawami polityki publicznej i relacji rządowych. Ma wieloletnie doświadczenie zawodowe z sektora rządowego, finansowego i spraw międzynarodowych. Poprzednio członek zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych oraz prawnik w Banku Światowym w Waszyngtonie i w Trybunale Konstytucyjnym. Współzałożycielka think tanku prawniczego Inpris i autorka publikacji naukowych i politycznych na temat rozwoju sektora publicznego i prywatnego, prawa rynków finansowych, ładu korporacyjnego i zarządzania w spółkach Skarbu Państwa. Członek korporacji adwokackiej stanu Nowy Jork.
Paweł Wągrodzki
Paweł Wągrodzki — Holicon
dyrektor sprzedaży w Departamencie Sprzedaży i Marketingu
Odpowiedzialny za rozwój spółki, w szczególności za realizację new business oraz za tworzenie aktywnych struktur sprzedażowych. Związany ze środowiskiem Contact Center od czternastu lat. Wyspecjalizował się w budowaniu know-how na temat użycia centrów outsourcingowych w obsłudze klienta i realizacji planów sprzedażowych (BPO) oraz planowaniu strategii rozwoju firm, opartej na call & contact center outsourcingowych. Realizował wdrożenia m.in. dla firm z branży finansowej, telekomunikacyjnej i energetycznej.
Beata Witkowska
Beata Witkowska — Call Center Training
dyrektor zarządzający
dyrektor zarządzający
Wieloletni Manager, Coach, autor artykułów branżowych z obszaru zarządzania i podnoszenia kompetencji pracowników. Z branżą call center związana od 1999 r. Wcześniej dyrektor zarządzający firmy szkoleniowo-doradczej Communication One Consulting, także menedżer projektów doradczych, koordynator szkoleń, trener, kierownik operacyjny, Supervisor w outsourcingowym call center - Call Center Poland. Specjalizuje się w tworzeniu programów i planowaniu projektów szkoleniowych oraz prowadzeniu treningów z zakresu ZZL, warsztatów zarządzania w CC, budowania długotrwałych relacji z klientami, sprzedaży oraz pracy z trudnymi klientami. W projekcie EFS odpowiedzialna za koordynację zespołu trenerów, merytorykę szkoleń i ewaluację projektu szkoleniowego "Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw branży call centers poprzez rozwój kompetencji kadr" współfinansowanego ze środków EFS. Absolwentka Wydziału Socjologii na specjalizacji zarządzanie personelem, a także Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego na specjalizacjirozwój potencjału społecznego. Absolwentka podyplomowych studiów na Wydziale Prawa i Administracji UW o specjalności prawo pracy i ubezpieczeń społecznych. Dyplomowany trener, absolwentka studiów podyplomowych kapitał ludzki o specjalności trenerstwo i coaching.
Piotr Zbela
Piotr Zbela — Neuca
dyrektor Regionu Telemarketingu
Z branżą call center związany od 2003 r. Zdobywał doświadczenia managerskie w dużych organizacjach, zatrudniających kilkuset telemarketerów. W ostatnich 3 latach dwukrotnie budował wymagania, wybierał i całościowo wdrażał nowoczesne systemy call center.

Ogólne warunki świadczenia usług szkoleniowych i konferencji przez IDG Poland S.A.
Copyright 1999-2015 IDG Poland SA. Wszelkie prawa zastrzeżone. Publikacja całości lub części zamieszczonych materiałów w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody IDG Poland SA jest zabronione. Computerworld Polska online są znakami towarowymi IDG Poland SA.